29.01.2013 11:56

Sistit Hastalığı Kontrol Altında

İçeriğinde Cranberry (Turna yemişi) meyvesi tozu bulunan Cys-Control® ile sistiti kontrol altına almak artık çok da zor değil.
BASIN BÜLTENİDİR
İdrar yolları iltihabı olarak da bilinen sistit, genellikle bir enfeksiyon sonucunda idrar kesesinin (mesane) iltihaplanmasıyla oluşan bir rahatsızlıktır. Kadınlar anatomik yapıları nedeniyle erkeklere göre sistite daha çok yakalanmaktadır. Sık sık idrara çıkma isteği ve idrar yaparken ağrı, yanma ya da böbrek ağrısı gibi belirtilerle ortaya çıkan sistit, günlerce sürerek kişinin yaşam kalitesini olumsuz etkileyebilir. Müdehale edilmediği takdirde ise kronikleşebilir, böbreklerde iltihaplanmaya yol açarak daha kötü sonuçlar doğurabilir. Bu nedenlerden dolayı sistitin tekrarlamasının mümkün olduğunca önlenmesi gerekir.

Yapılan çalışmalara göre, şimdiye kadar, Cranberry (Turna yemişi - Vaccinium macrocarpon) meyvesinden başka hiçbir bitki tekrarlayan sistitin önlenmesinde ve bakteri kökenli üriner rahatsızlıklarla savaşmada Cranberry meyvesi kadar yüksek bir etkinlik ve yarar gösterememiştir.

Cys-Control®’ün etken maddesi %100 Kuzey Amerika kökenli olan Cranberry (Turna yemişi) meyvesidir. Cys-Control® atomize edilmiş Cranberry (Turna yemişi) meyvesi suyu içerir. Cranberry (Turna yemişi) meyvesi suyu, bu bitkinin tüm aktif özelliklerinin korunması için bir zemin üzerinde kurutulur ve toz haline getirilir. Avrupa’da besin takviyeleri konusunda lider olan Arkopharma Laboratuarları’nın gerçekleştirdiği uzun çalışmalardan sonra ortaya çıkardığı Cys-Control®’ün etken maddesi olan PAC seviyesinin, sistit tedavisinde gerekli doz olan 36 mg [DMAC] /gün olduğunu garanti etmektedir.

AFSSA (Fransız Gıda Sağlığı ve Güvenliği Ajansı) araştırmalarının raporu, toz haline getirilmiş Cranberry meyvesi (Turna yemişi - Vaccinium macrocarpon) suyunun, sistite sebep olan Escherichia coli bakterilerinin üriner sistem duvarlarına tutunmasını engellemesine yardımcı olduğunu göstermektedir. Ayrıca gene bu rapora göre, Cranberry meyvesi bazlı tablet, toz ve sıvı formdaki bitkisel gıda takviyeleri kullanıldığında, tekrarlayan antibiyotik tedavisine gerek kalmadığı ortaya çıkmıştır.

Arkopharma hakkında;
Arkopharma: Fitoterapi ve gıda takviyeleri alanlarında Avrupa lideri
Arkopharma Laboratuarları, 25 yılı aşkın süredir uzmanlığını, araştırma ve geliştirme çalışmalarıyla insanların sağlıklı kalabilmeleri ve kaliteli bir yaşam sürdürebilmeleri konusunda yoğunlaştıran bir Fransız markasıdır. Fitoterapi (bitkilerle tedavi) ve gıda takviyeleri alanlarında Avrupa´da lider olan Arkopharma, dünya genelinde 12 şubeye sahiptir ve 65´in üzerinde ülkede faaliyet göstermektedir.
Arkopharma %100 doğal tıbbi bitkilerin üretiminde, Arkopharma Laboratuarları tarafından geliştirilen patentli özel üretim teknolojisi “kriyobroyaj” yöntemini kullanır. Arkopharma Sağlık Bakanlığı ve Tarım Bakanlığı onaylı ürünleriyle besin takviyeleri alanında bir ilke imza atmıştır. Arkopharma 1997 yılında ilk %100 bitki kökenli kapsülleri geliştirerek fitoterapi alanındaki liderliğini bir kez daha kanıtlamıştır. Güvenilirliği ve standardizasyonu garanti altına alınmış yüksek kalitedeki ürünler, ödün vermeksizin yapılan üretim kontrolleri ile piyasaya sunulmaktadır. Ürünlere ait etkinlikler, klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır.