14.08.2016 21:44

PKK operasyonunda gözaltına alınanların evinde 1'er dolar çıktı

MARDİN Midyat İlçesi'nde PKK propagandası yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan bazı şüphelilerin üzerinde ve evlerinde 1'er dolar bulunması üzerinden soruşturma FETÖ- PKK bağlantısına yöneldi.
Midyat İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne yapılan ihbarlarda, aralarında öğretmen ve sağlık çalışanlarının da bulunduğu bazı kişilerin PKK propagandası yaptıkları belirtilince soruşturma başlatıldı. Yapılan operasyonda bazı şüphelilerin üzerlerinde ve evlerinde 1 dolar bulundu. Soruşturma FETÖ- PKK bağlantısının ortaya çıkarılması için derinleştirildi.

Midyat Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan konuyla ilgili şu açıklama yapıldı:

"Başlatılan soruşturma kapsamında 30 kişi hakkında arama, el koyma ve gözaltına alma kararı verildiği, bugün itibariyle 23 kişinin gözaltına alındığı anlaşılmıştır. Türkiye genelinde yapılan FETÖ/PDY soruşturmalarının bir kısmında 1 ABD doları çıktığı bilinmektedir. Bu soruşturma kapsamında PKK propagandası yapma suçundan hakkında işlem yapılan bazı şüpheliler de 1 ABD dolarının çıkması üzerine, Cumhuriyet Başsavcılığımızca her iki örgüt arasındaki bağlantılarının tespiti için soruşturma derinleştirilerek titizlikle devam etmektedir. Şüpheliler hakkında TCK'nın 309 ve 314 maddeleri ile 3713 sayılı yasa hükümlerince işlemler yapılmaktadır. Gelişmeler ayrıca kamuoyu ile paylaşılacaktır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."
MİDYAT (Mardin), (DHA)-