09.03.2011 11:57

Okullar nerelerde tatil

Türkiye genelini etkisi altına alan kar yağışı, bir çok yerde okulların tatil olmasına neden oldu.
ANKARA

Ankara Valiliği, yaptığı yazılı açıklamada kentteki okulların Çarşamba günü tatil olduğunu bildirdi. Açıklamada, Ankara İl Hıfzısıhha Kurulu'nun aldığı karar ile Ankara genelindeki resmi ve özel ilk ve orta dereceli okullar, yaygın eğitim kurumları ile anaokulları ve kreşlerin 1 gün süre ile tatil edilmesinin kararlaştırıldığı belirtildi.

BURSA- KARAMAN
Bursa'da dünden itibaren aralıklarla süren kar yağışı nedeniyle trafikte olumsuzluklar görülünce Valilik, bugün il genelinde ilk ve orta dereceli okulların tatil edilmesine karar verdi. Kar kalınlığının 15 santimetreyi bulduğu Karaman'da da yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bugün için ara verildi.

BURSA'DA OKULLAR YARIN DA TATİL

Bursa ve çevresinde dünden beri etkili olan yoğun kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Bursa Valiliği, kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle ilk ve orta dereceli okulların tatilini bir gün daha uzattı. İl genelindeki tüm resmi ve özel okullar yarın da tatil yapacak.

ESKİŞEHİR'DE 8 İLÇEDE OKULLAR TATİL EDİLDİ

Kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Eskişehir'in 8 ilçesinde ilköğretim okulları ile liseler bir gün süreyle tatil edildi. Eskişehir-Kütahya karayolu da ulaşıma kapandı.

Eskişehir Valiliği'nden yapılan açıklamada olumsuz hava koşulları nedeniyle Seyitgazi, Sivrihisar, Günyüzü, Han, Mahmudiye, Mihalıççık, Çifteler ve İnönü ilçelerinde ilköğretim okulları ile liselerin yarın için bir gün süreyle tatil edildiği bildirildi. Açıklamada kent merkezi, Alpu ve Beylikova ilçelerinde taşımalı eğitim gören öğrencilerin de yarın izinli sayılacakları kaydedildi.


BALIKESİR
Balıkesir'de okullar Balıkesir ve merkeze bağlı köylere bir gün, Bandırma ve Susurluk'ta 2'şer gün tatil edildi. Sabah saatlerinde şehir merkezindeki okullara gelen öğrenciler geri dönerken, bazıları da okulun önünde kar topu oynadı.

SAKARYA
Sakarya'nın Hendek, Akyazı, Geyve ve Taraklı ilçelerine bağlı köylerde okullar kar nedeniyle 2 gün tatil edildi. Sakarya Vaylisi Mustafa Büyük, bu köy okullarının bugün ve yarın tatil edildiğini açıklarken, Kocaali İlçesi'ne bağlı köy okullarının ise sadece bugün için tatil edildiğini, meteorolojik verilere göre durumun yeniden değerlendirilebileceğini bildildi.

KIRIKKALE
Kırıkkale'de yoğun kar yağışı nedeniyle ilköğretim ve liselerde okullar bugün tatil edildi. Kamu kurumlarında çalışan engelli personele de valilik tarafından bugün idari izin verildi.

BOLU- DÜZCE
Bolu Valiliği, bu sabah Bolu merkez ve ilçelerinde taşımalı sistemle eğitim yapılan okulları 2 gün tatil ederken, Düzce merkez, Akçakoca ve Gölyaka'da taşımalı sistemle eğitim yapılan, diğer ilçelerde ise tüm okullar 1 gün tatil edildi.

SAMSUN- ORDU- ÇORUM
Samsun'un Salıpazarı, Ladik ve Alaçam ilçelerinde yağış nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.
Ordu Ünye, İkizce ve Çaybaşı'da bir gün, Akkuş'ta ise 2 gün okullar tatil edildi.
Çorum'un Sungurlu İlçesi'nde bir gün, Oğuzlar İlçesi'nde de 2 gün okullar tatil edildi.

KOCAELİ'DE SINAVLAR İPTAL
Kocaeli'de olumsuz hava koşulları nedeniyle ilköğretim okulları 7 ve 8'inci sınıfların SBS'ye hazırlanması amacıyla, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından il genelinde yarın yapılması gereken sınav bir hafta sonraya ertelendi.

MERSİN ÇAMLIYAYLA
Mersin'in yayla özelliği bulunan Torosların eteklerinde kurulu Çamlıyayla İlçesi'nde, yoğun kar yağışı nedeniyle ilçede eğitime 1 gün ara verildi.
Niğde'de okullara kar tatili09.03.2011 12:44

NİĞDE
Niğde Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu, gece başlayan ve etkisini arttırarak devam eden kar yağışı nedeniyle kent merkezi, tüm ilçeler ile bağlı belde ve köylerde okulların bugün 1 gün süreyle tatil edildiğini açıkladı. Ulukışla İlçesi'nde ise okullar 2 gün süreyle tatil edildi.

DÜZCE
Düzce Valiliği bugün sabah Düzce merkez, Akçakoca ve Gölyaka'da taşımalı sistemle eğitim yapılan, diğer ilçelerde ise tüm okulların 1 gün tatil edildiğini açıklarken, yoğun kar yağışının devam etmesi üzerine bugün öğleden sonra ve yarın Düzce merkezdeki tüm okulların tatil edildiğini açıkladı. İlçelerde ise kar yağışına göre kaymakamlıklar karar verecek.

ÇANKIRI
Çankırı Valiliği, yoğun kar yağışı nedeniyle bugün tatil edilen ilk ve orta dereceli okulların yarın da kapalı tutulacağını bildirdi. Kar yağışının devam etmesi halinde yeniden değerlendirme yapılacağı belirtilen açıklamlada, ayrıca kamuda görevli engeli personelin de bugün ve yarın idari izinli sayılacakları ifade edildi.

Ümit KOZAN- Fuat KARS- Erhan GÖĞEM- Mutlu YUCA- Koray YILMAZDEMİR- Coşkun YAMAN- İbrahim SEZEN- Mustafa BAĞDİKEN- Uğur MART- ANKARA- BURSA- KOCAELİ- SAKARYA- NİĞDE- KIRIKKALE- BOLU- BALIKESİR- SAMSUN- DÜZCE- ÇANKIRI- DHA