14.12.2010 21:03

'Alo kızınızı öldürdüm'

Cinayet zanlısının, olayın ardından aileyi arayıp "Kızınızı ben öldürdüm" dediği öğrenildi.
MERSİN'in Erdemli İlçesi'nde bir motelde ölü olarak bulunan 27 yaşındaki Gülşen Altürk'ün katil zanlısı olarak aranan Mahmut A.'nın, olaydan sonra Altürk'ün ailesini arayarak, "Kızınızı ben öldürdüm" dediği öğrenildi.

Erdemli'nin Ayaş Beldesi'nde bir motelde 9 Aralık'ta meydana gelen olayda Muğla Üniversitesi'nde sekreter olarak çalışan Altürk'ün cesedi 2'inci kattaki odasında bulunmuştu. Olay sonrası yapılan incelemede Altürk'ün, 4 yıldır birlikte olduğu Mahmut A. ile birlikte motele geldiği, genç kızın cesedinin bulunmadan katil zanlısı olarak aranan Mahmut A.'nın motelden ayrıldığı belirlendi. Motelden ayrıldıktan sonra kayıplara karışan Mahmut A.'nın, Gülşen Altürk'ün ailesini telefonla arayarak "Alo kızınızı öldürdüm" diye haber verdiği öğrenildi.

Erdemli Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı soruşturma devam ederken, kızın içtiği suya veya içkisine zehir konularak öldürüldüğü sanılıyor. Kesin ölüm nedeni Adana Adli Tıp Kurumu'ndan gelecek sonuçla belirlenecek. Polis, her yerde Mahmut A.'yı arıyor.

Mehmet DOĞANER- ERDEMLİ- Mersin- DHA