22.12.2010 18:33

Kozyatağı Carrefour AVM’den güzel haberler…

Geçen haftasonu ,17Aralık Cuma akşamı 23.30’da Kozyatağı Carrefour AVM’nin çatısında çıkan yangın, Alışveriş Merkezi acil durum ve itfaiye ekiplerinin zamanında müdahelesi ile kontrol altına alınmış ve olayda en ufak bir yaralanma dahi olmamıştı.
BASIN BÜLTENİDİRTürkiye’de 16 yıldır hizmet veren, AVM sektörünün lider kuruluşu CEFIC Türkiye’nin deneyimli ve eğitimli uzman ekiplerince, yangın sonrası normal hayata çok hızlı dönülmesi sağlandı.

Yıllardır hergün binlerce ziyaretçiyi ağırlayan Kozyatağı Carrefour AVM’nin uzmanlarına verilen ve sıkça tekrarlanan eğitimlerin bu üzücü olayın aşılmasında çok büyük olumlu katkısı olduğu belirtiliyor.
Örneğin; CEFIC Türkiye, yılda en az bir defa uygulanması gereken benzer pratik eğitimleri, yönettiği AVM’lerde yılda 2 kez uygulamaktadır. CEFIC, yönetimini üstlendiği AVM binalarının, teknik altyapı ve baca dahil tüm ünitelerinin rutin kontrollerini de yapmayı çağdaş ve sorumlu işletmecilik anlayışı çerçevesinde daima gerçekleştirmektedir.

18 Aralık Cumartesi Sabahı Normal Hayat Başlamıştı
18 Aralık Cumartesiden itibaren Carrefour Kozyatağı AVM’de hayat aksamadan başladı ve ziyaretçiler AVM’den hizmet almaya devam ettiler. CEFIC Türkiye ve AVM yönetimi itfaiyenin gecikmeksizin müdahalesi ve işbirliğine de teşekkür borçlu olduklarını belirtiyorlar.


***Haber olarak değerlendirilmesini önemle rica ederiz. Artık toplu yaşam merkezleri haline gelen kurumsal AVM’lerin aslında acil durumlara çok hazırlıklı olduğunu teyit eden bu durumu örnek olarak kamuoyuna duyurmayı yararlı görüyoruz.


***Editöre; Carrefour Kozyatağı AVM Müdürü Hakan Hoplamaz ve AVM içi görüntüler ektedir. Fotoğralar sabah saat 09.45-10.15 arasında,AVM açıldığında çekilmiştir.