04.08.2011 17:18

Korgeneral Ahmet Turmuş kimdir?

KORGENERAL AHMET TURMUŞ 1949 YILINDA ELAZIĞ'DA DOĞMUŞTUR. 1969 YILINDA KARA HARP OKULUNDAN, 1970 YILINDA ORDUDONATIM OKULUNDAN MEZUN OLMUŞTUR.
1978 YILINA KADAR KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞINA BAĞLI ÇEŞİTLİ BİRLİKLERDE TAKIM KOMUTANLIĞI, İKMAL SUBAYLIĞI VE MAL SAYMANLIĞI YAPAN KORGENERAL TURMUŞ, 1980 YILINDA KARA HARP AKADEMİSİNDEN MEZUN OLMUŞ, ARDINDAN KURMAY SUBAY OLARAK; 10'UNCU PİYADE TUGAY KOMUTANLIĞI LOJİSTİK ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ, GENELKURMAY LOJİSTİK PLAN DAİRE PLAN ŞUBE ÖZEL PLAN SUBAYLIĞI, NAPOLİ/İTALYA'DA GÜNEY AVRUPA MÜTTEFİK KUVVETLERİ KARARGÂHI (AFSOUTH) LOJİSTİK BAŞKANLIĞI İKMAL ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ, TEKNİK ASTSUBAY HAZIRLAMA OKULU KOMUTANLIĞI VE KARA KUVVETLERİ LEVAZIM DAİRE BAŞKANLIĞINDA KARARGÂH SUBAYLIĞI GÖREVLERİNİ YÜRÜTMÜŞTÜR.

1997 YILINDA TUĞGENERALLİĞE TERFİ ETMİŞTİR. TUĞGENERAL RÜTBESİ İLE KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI LEVAZIM DAİRE BAŞKANLIĞI, 6'NCI PİYADE TUGAY KOMUTANLIĞI VE MİLLÎ SAVUNMA BAKANLIĞI İÇ TEDARİK DAİRE BAŞKANLIĞI GÖREVLERİNDE BULUNMUŞ, 2002 YILINDA TÜMGENERALLİĞE TERFİ ETMİŞTİR. TÜMGENERAL RÜTBESİ İLE LEVAZIM MALİYE OKULU VE EĞİTİM MERKEZ KOMUTANLIĞI VE KARA KUVVETLERİ EĞİTİM VE DOKTRİN KOMUTANLIĞI KURMAY BAŞKANLIĞI GÖREVLERİNİ YÜRÜTMÜŞ, 2007 YILINDA KORGENERALLİĞE TERFİ ETMİŞTİR. KORGENERAL RÜTBESİ İLE MİLLÎ SAVUNMA BAKANLIĞI MÜSTEŞARLIĞI VE 5'İNCİ KOLORDU KOMUTANLIĞI GÖREVLERİNDE BULUNDUKTAN SONRA, 30 AĞUSTOS 2011 TARİHİNDEN GEÇERLİ OLARAK ORGENERALLİĞE TERFİ ETMİŞ VE 3'ÜNCÜ ORDU KOMUTANLIĞI GÖREVİNE ATANMIŞTIR.

BAYAN RUKİYE TURMUŞ İLE EVLİ OLAN KORGENERAL AHMET TURMUŞ'UN İKİ ÇOCUĞU VARDIR.

İNGİLİZCE BİLMEKTEDİR.