25.09.2012 10:56

İstanbul Şişli Meslek Yüksek Okulu öğrenci alımlarına başlıyor

İstanbul Şişli Vakfı tarafından yetenekli, yoksul veya kimsesiz çocukları korumak, eğitim ve öğretimlerini tamamlayabilmeleri için gerekli desteği vermek; Türk ekonomisi ve sanayisinin gelişmesinde önemli rolü olan eğitilmiş insan gücünün yetiştirilmesini sağlamak amacıyla kurulan T.C. İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu, öğrenci alımlarına başlıyor.
BASIN BÜLTENİDİR
Okul, 27 Eylül-01 Ekim tarihleri arasında ek yerleştirme tercihlerini yapacak öğrencileri, yüzde 100 burs kolaylığı, okurken deneyim ve mezuniyet sonrasında iş imkanı ile bekliyor.

"Mesleğin Olacak, Geleceğin Olacak" sözüyle yola çıkan ve Türkiye'nin yeni eğitim kurumu olan T.C. İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu, kapılarını çocukların geleceğine açıyor.
Derslerin bir çoğunun uygulamalı yapılacağı, okurken aynı zamanda öğrencilere tecrübe imkanı da sunacak olan T.C. İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu'na başvurular, 27 Eylül-01 Ekim tarihleri arasında, ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşılabilen 2012-ÖSYS Ek Yerleştirme Kılavuzu ile Tercih Formu doldurularak yapılabilecek. Şişli Meslek Yüksek Okulu'nu tercih edecek öğrenciler, 2012-ÖSYS Ek Yerleştirme tercihlerini, bu kılavuza göre çok kısa bir süre içerisinde gerçekleştirebilecek.

Gençlere iş imkanı tanıyan bölümler...
Türkiye'nin ekonomi, endüstri, sağlık ve sosyal alanlarında hizmet veren kurum ve kuruluşlarının ihtiyaç duyduğu yüksek nitelikli insan gücünü yetiştirmek, bu alanlar başta olmak üzere farklı mesleki alanlardaki istihdam sorunlarını çözmek için konusunda uzman, liderlik vasıflarını haiz, iyi eğitimli elemanların yetişmesini sağlamak amacıyla Şişli Vakfı tarafından kurulan T.C. İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu'nun, Moda Tasarımı bölümüne 50, Bankacılık ve Sigortacılık bölümüne 95, Yerel Yönetimler bölümüne 90, Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümüne 110, Mimari Restorasyon bölümüne 40, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümüne 50, Yaşlı Bakımı bölümüne 95, Çocuk Gelişimi bölümüne 110, Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümüne ise 90 olmak üzere toplamda 730 öğrenci alınması planlanıyor.

Okulda Moda Tasarımı, Bankacılık ve Sigortacılık, Yerel Yönetimler, Sağlık Kurumları İşletmeciliği, Mimari Restorasyon, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Yaşlı Bakımı, Çocuk Gelişimi, Turizm ve Otel İşletmeciliği olmak üzere toplam 9 bölüm bulunuyor.

Gelir seviyesi düşük gençlere tam burs imkanı...
Toplam 32 tecrübeli eğitimcinin görev yapacağı T.C. İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu’nda, öğrencilere yüzde 100, yüzde 50 ve değişik oranlarda eğitim bursu verilecek; anlaşmalı bankalar vasıtasıyla 10 taksitle eğitim kredisi kolaylığı tanınacak. Gelir seviyesi düşük öğrenciler ise tam burs alarak T.C. İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu’nda okuma ayrıcalığına sahip olacak. Beş bin metrekarelik alana yayılan okul, programları destekleyecek sayıda derslik, kütüphane, yüksek teknolojili bilgisayar laboratuvarları ve ender sayıda okulda bulunan fiber internet alt yapısına sahip...