11.12.2010 16:05

İnternet bağımlısına yoga terapisi

Antalya'nın Alanya İlçesi'nde bulunan bir yoga merkezi, aşırı bilgisayar ve internet kullanımına bağlı olarak çeşitli sağlık problemleri yaşayanlar için yoga seansları düzenliyor.
Alanya'daki Shivani Yoga Center Yaşam Akademisi, aşırı internet ve bilgisayar kullanımından dolayı toplumdan soyutlanan ve hareket kabiliyeti kısıtlanan yerli ve yabancı müşterileri için özel yoga terapisi düzenleyerek onların sosyalleşmelerini hedefliyor. Yoga eğitmeni Yeşim Duman, yoganın zihinsel, bedensel ve ruhsal gelişim için güzel bir yol olduğunu söyledi. Çağın hastalığı olan stresi yenmenin de en etkili yollarından birinin yoga olduğunu belirten Duman, "Son zamanlarda, aşırı bilgisayar ve internet kullanımından dolayı toplumdan izole olan müşterilerimiz merkezimize geliyor. Onlar için özel grup seansları düzenliyoruz. Merkezimize sadece aşırı internet kullanıcıları gelmiyor. Ayrıca alkol ve sigara bağımlıları da geliyor. Seanslar sonunda bağımlılıklar azalıyor" diye konuştu.

'DAHA SAĞLIKLI VE HUZURLUYUM'

Shivani Yoga Center Yaşam Akademisi müşterilerinden Alman uyruklu 70 yaşındaki Helga Ingrid Özerk, 4 yıl önce beyin ameliyatı geçirdiğini ve bu nedenle yıllardır çok fazla hareket edemediğini söyledi. Sürekli bilgisayar başında internet kullandığı için hareketsizlikten dolayı rahatsızlıklarının çoğaldığını hissettiğini belirten Özerk, "Bu merkezde özel grup seansları düzenlendiğini duydum ve hemen katıldım. Buraya geldikten sonra daha sağlıklı ve huzurlu olduğumu hissettim" dedi.

Teoman ERİŞ - ANTALYA / DHA