20.06.2011 11:19

İbrahim Erkal'dan Başbakan Erdoğan'a şiir

ERZURUMLU türkücü İbrahim Erkal, 'Burnumda tütüyorsun' adlı yeni albümünü 1 Temmuz'da çıkaracağını belirtti. İbrahim Erkal, "Başbakanımız Erdoğan'a da bir şiir yazdım. O şiiri ilk kez kendisinin yüzüne karşı okumayı istiyorum" dedi.
Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nin mezuniyet gecesine katılmak üzere geldiği Erzurum'da konser veren İbrahim Erkal, uzun süredir gelmediği memleketinde hasret giderdi. Erzurum'dan ayrılmadan önce 'Muammer Usta' restoranına giden İbrahim Erkal, cağ kebabı ve kadayıf dolması tatlısı yedi. Hayranlarına cağ kebabı keserek ikram eden İbrahim Erkal, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a şiir yazdığını söyledi. Tek isteğinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la karşılıklı oturup onun için yazdığı şiiri okumak olduğunu vurgulayan İbrahim Erkal, şöyle dedi:

"Uzun süredir gelmediğim memleketimde annem, babam ve kadeşlerimle hasret giderdim. Tadı damağımda kalan cağ kebabı ve kadayıf dolmasını da doyasıya yedim. Şimdi İstanbul'a yeni albümü çıkarmaya gidiyorum. Albüm; 1 Temmuz'da çıkıyor. Ayrıca Başbakanımız Erdoğan'a da bir şiir yazdım. O şiiri ilk kez kendisinin yüzüne karşı okumayı istiyorum." 

İŞTE ERKAL'IN BAŞBAKANA YAZDIĞI ŞİİR

İbrahim Erkal'ın Erdoğan'a yazdığı şiir şu mısralardan oluşuyor:

TÜM GÖNÜLLERE AKANIM

"Doğu batı her toplumda /Aynı gözle hoş bakanım / Sefa geldin Erzurum'a Selvi boylu Başbakanım/ Dadaş ruhlu Erdoğan'ım/ Şefkat ile çoçuklara / Şeref ile ocaklara / Şehirlere bucaklara / Her birine hoş Bakanım / Yunus ruhlu Başbakanım/ İslam'a ufuk açanım / Kalleş oyunlar bozanım / Davos'ta tarih yazanım / Recep Tayip Erdoğan'ım / Fatih ruhlu Başbakanım/ Geleceğe güman oldun / Kalplere tercüman oldun / Yaralara derman oldun / Tüm gönüllere akanım / Şair ruhlu Başbakanım"

Turgay İPEK/ ERZURUM, (DHA)

Turgay İPEK - DHA