08.06.2013 15:21

Gardenya, Shikka ile Plajlara indi

Gardenya Tekstil’in patronları Mukaddes ve İlker Başkaya çifti, yarattıkları bayan plaj giyim markası Shikka ile sahillere indi.
DENİZLİ’de faaliyet gösteren Gardenya Tekstil’in patronları Mukaddes ve İlker Başkaya çifti, yarattıkları bayan plaj giyim markası Shikka ile sahillere indi. Yaz rahatlığını modern çizgilerle birleştiren Shikka düzenlenen bir tanıtım kokteyli ile tanıtıldı.

Denizli’nin tanınmış işadamlarından İlker Başkaya’nın eşi Mukaddes Başkaya ile ortağı olduğu Gardenya Tekstil, 'Shikka' markası oluşturarak plaj tekstili sektörüne giriş yaptı. Shikka markasıyla farklı bir platformda boy göstermeye hazırlanan Başkaya Çifti’nin hedefi hem iç hem dış pazarda adını duyurmak. İnternet üzerinden www.shikka.com.tr adresinde de satışa sunulan Shikka plaj giyim ürünleri düzenlenen bir tanıtım kokteyli ile Denizli’de görücüye çıktı. Tanıtım kokteylinde Shikka’nın öyküsünü davetlilerle paylaşan Mukaddes Başkaya, “Denizli Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği’nin (DETGİS) düzenlediği bir tasarım yarışmasında arkadaşlarımızdan Şengül Yıldız’ın tasarımı üçüncü oldu. Bu bize tasarımla yeni bir marka yaratabileceğimiz cesaretini verdi. Buradan hareketle de Shikka ortaya çıktı" diye konuştu.

Shikka koleksiyonunun uluslararası düzeyde ilk kez Rusya’daki CPM Moskov Fuarı’nda tanıtıldığını söyleyen İlker Başkaya, ilk ihracatlarını da fuarın ardından bu ülkeye gerçekleştirdiklerini, temmuz ayında da Paris’te düzenlenecek olan Who’s Next fuarına katılarak AB pazarıyla tanışacaklarını belirtti.
Osman Nuri BOYACI/DENİZLİ, (DHA)