23.03.2013 12:30

Deniz uçağı seferlerinin biletleri satışa çıktı

Gemlik-Haliç deniz uçağı seferleri 1 Nisan'da başlıyor
BURSA'nın Gemlik İlçesi ile İstanbul Haliç arasını 18 dakikaya indirecek olan deniz uçağının biletleri 100 liraya satışa çıktı. Uçuşlar 1 Nisan'dan itibaren karşılıklı iki sefer olarak yapılacak.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından, Türkiye'nin 4 noktasına deniz uçağı ile hizmet veren Seabird Havayolları Şirketi ile yapılan anlaşmayla Gemlik-Haliç arası 18 dakikaya indi. Gemlik'te bulunan limandaki binalar modernize edilerek deniz uçağının yanaşacağı özel iskele yapıldı. 1 Nisan'da başlatılacak seferlerin haftanın her günü karşılıklı iki tur olarak yapılacak.

İLK UÇUŞ GEMLİK'TEN

Uçuşlar, Haliç'te Kadir Has Üniversitesi Caddesi'ndeki İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Tesisleri'nin yanında bulunan iskeleden saat 08.30 ve aynı gün ikinci tur ise saat 18.00'da yapılacak. Gemlik limanından uçuşlarda sabah 09.15, akşam ise saat 18.45 olarak gerçekleşecek. İlk uçuş ise Gemlik'ten saat 11.00'de yapılacak. Deniz uçağı seferleri için biletler de satışa çıkarken, Bursa – İstanbul arası deniz uçağı ile 100 TL olacak. Biletler, www.burulas.com.tr adresli web sitesinden veya 444 99 16 numaralı telefondan alabilecek.

"İSTANBULLULARIN DİNLENEBİLECEĞİ KENT OLACAĞIZ"

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin Ak Partali Başkanı Recep Altepe, deniz uçağı seferleri ile Bursa'nın ulaşım yelpazesini genişlettiklerini söyleyerek, "İstanbul 14 milyona ulaşan nüfusu ile Bursa için önemli bir fırsat. Bursa'yı İstanbulların gelip, dinlenebileceği, nefes alabileceği bir kent olarak planlıyoruz. Bunun için de öncelikle ulaşımın kolay olması gerekiyor. Mudanya'dan başlattığımız BUDO seferleri bu açıdan önemli bir eksiği giderdi. Deniz uçağı seferlerimiz ile iki kent arasındaki mesafeyi iyice kısalttık" dedi.
BURSA, (DHA)