17.04.2013 16:49

Çocuğa tecavüzden 12 gözaltı

Zonguldak Kozlu'da 14 yaşındaki çocuğa tecavüz iddiasıyla 12 kişi gözaltına alındı.
ZONGULDAK merkeze bağlı Kozlu Beldesi'nde, 14 yaşındaki E.A. adlı erkek çocuğa tecavüz ettikleri iddiasıyla 12 kişi gözaltına alındı. Bir grup genç, adliyeye çıkarılmaları sırasında şüphelilere saldırdı. Polis, gruba cop ve biber gazıyla müdahale etti.

Önceki gün beldede boş binada bir çocuk ile yanındaki kişiyi uygunsuz durumda gören kişi, polise ihbarda bulundu. Binada ve çevresinde kimseyi bulamayan polis, beldede araştırma yaptı. Çocuk şubesi ekiplerinin, beldedeki söylentilerden de yola çıkarak yaptığı araştırmada E.A.'ya tecavüz edildiği ortaya çıktı. E.A., sosyal hizmet uzmanı eşliğinde polise verdiği ifadesinde yaklaşık 2 yıldır 15 kişinin kendisine tecavüz ettiğini ileri sürdü. E.A.'nın ifadesi doğrultusunda kimlik ve adresleri belirlenen 15 kişinin ev ve işyerlerine dün akşam baskın yapıldı. Aralarında emekli madenci ve taksici de bulunan 12 kişi gözaltına alınırken, 3 kişi bulunamadı.

ADLİYE ÖNÜNDE SALDIRI

Şüpheliler, polisteki sorgularının ardından bugün adliyeye sevk edildi. Polis adliye önünde geniş güvenlik önlemi alırken, şüpheliler 3'er kişilik gruplar halinde adliyeye götürüldü. Bu sırada adliye kapısının yanında bekleyen bir grup genç, şüphelilere tekme ve yumruklarla saldırdı. Polis, gençlere copla müdahale etti. Grubun diğer şüphelilere de saldırmak istemesi üzerine polis bu kez biber gazı sıktı. Grubun, polis müdahalesiyle adliyeden uzaklaştırılmasından sonra araçtaki diğer şüpheliler de adliyeye götürüldü. 12 şüpheliden 3'ü Cumhuriyet Savcısı tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, 9'u tutuklanmaları talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi.

Polis, kayıp 3 kişiyi ararken, soruşturmanın sürdürüldüğü belirtildi.

HEPSİ TUTUKLANDI

Zonguldak merkeze bağlı Kozlu Beldesi'nde, 14 yaşındaki E.A. adlı erkek çocuğa tecavüz ettikleri iddiasıyla gözaltına alınan 12 kişiden 3'ü Cumhuriyet Savcısı tarafından ifadelerinin ardından serbest bırakılırken, 9'u tutuklanmaları talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilmişti.

Mahkemede ifade veren 9 kişi tutuklanarak Beycuma M Tipi Kapalı Cezaevi'ne gönderildi.
Gürkay GÜNDOĞAN/ZONGULDAK, (DHA)