30.10.2013 11:51

Çarptı, başında bekledi, paniğe kapıldı, sonra da kaçtı!

MERSİN'de yaya geçidinden yolun karşısına geçmek isteyen 42 yaşındaki Handan Veceyiz'e hızla gelen motosiklet çarptı.
Sürücü 25 yaşındaki Yusuf Kurt, yaralanan Veceyiz'in bir süre başucunda bekleyip, durumunun ağır olduğunu fark edince paniğe kapıldı ve motosikletine binip kaçtı. Çarpma anı ise güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

Kaza, bugün sabah saatlerinde İstiklal Caddesi'nde meydana geldi. Kızılay Kan Merkezi önündeki yaya geçidinden yolun karşısına geçmeye çalışan Handan Veceyiz'e, Yusuf Kurt yönetimindeki 33 BTM 35 plakalı motosiklet çarptı. Asfalt zemine düşen ve kanlar içinde kalan Veceyiz acı içinde kıvranırken, yardımına Kızılay ekibi koştu. Bu sırada motosikletini yol kenarına park ederek, yaralı kadının yanına gelen sürücü Kurt, bir süre olan biteni anlamaya çalıştı. Yerde yatan kadına yapılan müdahaleyi yakından takip eden sürücü Yusuf Kurt, durumu hakkında da bilgi almaya çalıştı.

Bir otomobilin kendini sıkıştırması sonucu kadına çarptığını iddia eden Yusuf Kurt, yaralı Handan Veceyiz'in ağzından burnundan kan geldiğini fark edince, korkup, motosikletine binerek hızla olay yerinden kaçtı. Handan Veceyiz, ambulansla Mersin Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne götürülerek tedaviye alındı.

Çarpma anı ise çevredeki bir otelin güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi. Polis, kamera kayıtların kopyasını alarak kaçan Yusuf Kurt'un yakalanması için çalışma başlattı.
Mustafa İNSAN/MERSİN, (DHA)