13.01.2016 08:43

Sultanahmet saldırısının ardından IŞİD operasyonları...

İSTANBUL Sultanahmet Meydanı'nda dün 10 yabancı uyruklu turistin ölümü ve 15 kişinin de yaralandığı bombalı saldırının ardından IŞİD'e yönelik operasyonlar düzenleniyor...
Antalya'nın merkez Döşemealtı İlçesi'nde bir adrese yapılan baskında Rus uyruklu 3 kişi gözaltına alınırken, çok sayıda örgütsel doküman da ele geçirildi.

ANTALYA (DHA)

İZMİR’ DE IŞİD OPERASYONU; 6 GÖZALTI

İZMİR'in Buca ve Karabağlar ilçelerinde IŞİD'e yönelik düzenlenen operasyonda, 6 kişi gözaltına alındı. zanlılarla birlikte av tüfekleri, havalı tabancalar ele geçirildi.
İstanbul'da dün yaşanan canlı bomba saldırısından sonra İzmir'de de, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Buca ve Karabağlar ilçelerinde operasyon yaptı. Adreslere yapılan baskınlarda IŞİD'le bağlantılı olduğu önesürülen 6 kişi gözaltına alındı. Zanlılarla birlikte av tüfekleri, havalı tabancalar, örgütsel dökümanlar ile bilgisayarlar ele geçirildi.

İZMİR (DHA)


KONYA'DA IŞİD OPERASYONUNDA 4 TUTUKLAMA

KONYA'da polis tarafından yapılan operasyonda terör örgütü IŞİD üyesi oldukları iddiasıyla gözaltına alınan 4 kişi, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Konya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, terör örgütü IŞİD'e militan ve lojistik destek sağladıkları iddia edilen şüphelilerin adreslerine geçen pazar sabahı, şafak operasyonu düzenledi. Kent merkezinde 5 adrese eş zamanlı olarak yapılan baskında 4 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin IŞİD'e militan temin ettiği, lojistik destek sağladığı, örgüte katılmak isteyenlere yardımcı olduğu ve Suriye'ye geçişi sağladıkları ve kendilerinin de bölgeye gittiği öne sürüldü.

Şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda ise örgüte ait dijital veriler, örgütsel dökümanlar ele geçirildi. Terörle Mücadele Şubesi'ndeki ifadelerinin ardından 'terör örgütüne üye olmak ve destek vermek' suçlamalarıyla dün mahkemeye çıkartılan şüpheliler A.S., A.T., M.Y. ve M.E. tutuklandı.

Tolga YANIK / KONYA, (DHA)


ADANA'DA IŞİD OPERASYONU: 13'Ü YABANCI 17 GÖZALTI

ADANA'da terör örgütü IŞİD'e katılmak için Suriye'ye gitmek isteyen yabancı uyruklu 13 kişi ile onlara aracılık eden 4 Türk yakalandı. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Suriye'deki terör örgütü IŞİD'e katılmak üzere Adana'ya gelen bir grup yabancı vatandaşın varlığını saptayınca çalışma başlattı. Merkez Seyhan İlçesi Gürselpaşa TOKİ konutları bölgesinde olduğu saptanan yabancılara yönelik operasyon yapıldı. Önceden belirlenen adreslere baskın yapan polis, 3'ü Rus vatandaşı toplam 13 yabancı uyruklu şüpheliyi gözaltına alınırken Adana plakalı otomobillerle kaçmak isteyen 4 Türk vatandaşı da takip sonucu yakalandı. Yabancılar ifadelerinin ardından sınır dışı edilmek üzere Göç İdaresi Müdürlüğü'ne teslim edilirken 4 Türk vatandaşının ise sorgusunun sürdüğü bildirildi.

1 TÜRK İLE 1 RUS KADIN TUTUKLANMIŞTI

Adana'da hafta sonu yapılan operasyonda yakalanan ve Suriye'ye giderek IŞİD saflarına katılmak istediği belirlenen Mısır uyruklu 16 kişi Göç İdaresi Müdürlüğü'ne teslim edilirken bu kişilerin Suriye'ye gitmesine aracılık eden 1 Türk vatandaşı ile 1 Rus kadın tutuklanmış, 7 Türk ise serbest bırakılmıştı.

ADANA / DHA

KİLİS'TE 8 GÖZALTI

GENELKURMAY Başkanlığı, Kilis'te Türkiye'den Suriye'ye yasa dışı yollardan geçmeye çalışan ve IŞİD üyesi olduğu değerlendirilen yabancı uyruklu 8 kişinin yakalanarak gözaltına alındığını açıkladı.

ANKARA, (DHA)