07.02.2013 16:19

Go-kart pistinde feci ölüm!

Adapazarı'ndaki bir alışveriş merkezinin otoparkında oluşturulan pistte go-karta binen 24 yaşındaki Tuğba Erdoğan, hızla bariyere çarpınca başı koparak öldü.
Missing American Sarai Sierra found dead in Istanbul


7 poisoned in prison fire


Huge fire in Tuzla plant

Genç kızın emniyet kemerinin üst kısmını göğsü yerine boynuna doladığı ve çarpmanın şiddetiyle emniyet kemerinin başını kopardığı belirlendi.

Olay bugün saat 13.30 sıralarında, çevreyolu kenarında bulunan bir alışveriş merkezinin otoparkında oluşturulan go-kart pistinde meydana geldi. Görgü tanıklarının ifadesine göre, arkadaşlarıyla birlikte go-karta binmek üzere piste gelen gelen Tuğba Erdoğan, araca binip tur atmaya başladı. Emniyet kemerininin üst şeridini göğsü yerine boynuna geçirdiği ileri sürülen genç kız, araçla hızlanarak turunu sürdürdü. Aşırı hızlı bir şekilde yol alan Tuğba Erdoğan, bir virajı dönüşü sırasında bariyere çarptı. Çarpmayla birlikte kemer Tuğba Erdoğan'ın başını koparttı.

Kopan baş bedenden ayrılıp pistte yuvarlanırken, genç kızın go-kartı 5 metre kadar ilerledikten sonra durdu. İnanılmaz kaza sonrası pistte bulunanlar şoka girdi. Tuğba Erdoğan'ın arkadaşları, sinir krizi geçirdi. Polis, olayla ilgili soruşturmayı sürdürüyor.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ

Go-kart pistinde yaptığı kazada başı koparak can veren Tuğba Erdoğan'ın, Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Çevre Mühendisliği üçüncü sınıf öğrencisi olduğu belirtildi. Olay sırasında pistte olan Tuğba'nın üniversiteli arkadaşları girdikleri şok nedeniyle ifade vermekte zorlandı.

Tuğba Erdoğan'ın ölümü üniversite çevresinde büyük üzüntü yaratırken, Kütahya'nın Gediz İlçesi'nde oturan ailesi yasa boğuldu. Zehra ve Süleyman Erdoğan çifti ve bazı yakınları kızlarının cenazesini almak üzere Adapazarı'na hareket etti.

CESET ADLİ TIP KURUMUNA GÖNDERİLDİ

Adapazarı’nda bir alışveriş merkezinin bahçesinde bulunan go kart pistinde başı koparak hayatını kaybeden Tuba Erdoğan’ın cesedi İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderilirken, ölümüyle ilgili bazı ayrıntılar da konuşulmaya başlandı. Genç kızın başının kopmasına emniyet kemerinin yanı sıra kaşkolunun da motor ksamına dolanmasının da neden olabileceği belirtildi.

Feci olayda yaşamını yitiren Sakarya Üniversitesi Çevre mühendisliği Bölümü 2nci sınıf ögrencisi Kütahya Gedizli Tuba Erdoğan’ın ölümüyle ilgili Sakarya Emniyet Müdürlüğü ekipleri inceleme yaptı. Genç kızın olay yerinde bulunan kaşkolunun düğümlü ve kanlı olması ihtimalini gözününe alan polis genç kızın go kartta gezerken kaşkolunun go kartın motor kısmındaki hızla dönen miline dolanarak kaşkolunun boynunu sıkarak kafasına kopartmış olabileceği yönünde de görüş bildirdi.

Talihsiz kaza sonrasında genç kızın cenazesi Cumhuriyet Savcılığı'nın ön otopsisi sonrasında ölüm sebebinin belirlenmesi için İstanbul Adli Tıp Kurumuna gönderilmesine karar verildi. Bu arada genç kızın olay sırasında bulunan arkadaşlarının da tanık olarak ifadeleri alındı.

CENAZESİ ADLİ TIP KURUMUNA GETİRİLDİ

Adapazarı’nda, bindiği go-kartla kaza yapıp başı koparak hayatını kaybeden genç kızın cenazesi Adli Tıp Kurumu’na getirildi. 24 yaşındaki üniversite öğrencisi Tuğba Erdoğan’ın cenazesi nakil aracıyla saat 20:00 sıralarında getirildi. Adli Tıp Kurumu’ndaki kayıt işlemlerinin ardından genç kızın cenazesi otopsi için içeriye alındı

Zafer TOKUŞ- Aziz GÜVENER/ADAPAZARI (Sakarya), (DHA)
Zafer TOKUŞ- Aziz GÜVENER/ADAPAZARI (Sakarya), (DHA)